Шок!!! Фраголіно роблять зовсім не з полуниці!

повідомлення від
Шок!!! Фраголіно роблять зовсім не з полуниці!

    Сьогоднішня стаття здивує любителів ігристого вина Fragolino (fragola - ит. Полуниця), більш відомому як полуничне вино. Якщо вам доводилося куштувати це вино, ви ймовірно запам'ятали сильний аромат полуниці. Однак ви здивуєтеся, дізнавшись, що фраголіно роблять зовсім не з полуниці!

   Фраголіно може по праву вважатися справжнім вином, так як виготовляється з винограду. Звідки ж береться полуничний аромат? Традиційно італійські вина виключають додавання ароматизаторів, використовується все натуральне. Так і фраголіно - це вино виготовляється з особливого підвиду винограду, який називається Vitis Labrusca (або Isabella), іменований також «полуничний виноград».

   Спочатку цей підвид вважався диким (на відміну від Vitis vinifera - домашнього винограду). На початку століття Vitis Labrusca культивувався в Європі - в основному в Італії, Франції (де вироблене з нього вино іменувалося framboisier) та Англії (тут вино називалося «лисицеве» - foxy). Однак більша частина виноградників виявилася зіпсована масштабним нападом паразитів. Єдиним способом врятувати вид винороби порахували схрещування європейського сорту з американським, стійким до паразитів. Так були отримані численні гібриди, що значно підвищило кількість виробленого вина, але сильно погіршило його якість і викликало численні суперечки щодо терртіторіальной приналежності отриманих сортів - деякі відносять вид до американських. Таким чином, був введений закон, який заборояв виробництво вина з даного виду і всіх сортів, з нього отриманих. У наші дні закон Євросоюзу забороняє комерційне виробництво і продаж фраголіно, проте дозволено так зване «домашнє» виробництво. Це зроблено нібито з метою недопущення конкуренції на європейському ринку вина з боку виноробів.

   Однак незважаючи на закони, у продажу все-таки можна зустріти fragolino, яке, щоб не сперечатися з нормативами, не має права називатися «вином», а тільки «ферментованим напоєм на фркутовой основі». На жаль, залишається загадкою - справді це справжнє фраголіно, чи ні. Єдина область Євросоюзу, де дозволений продаж справжнього fragolino, це Бургенланд в Австрії.

    P.S. Fragolino ігристе червоне вино виготовляється в  Венето з винограду Ізабелла. Це солодке вино ідеально підходить до десерту або після обіду, до аперитиву і чудово поєднується з різними сирами. 

Сподобалося? Розкажіть друзям:
1240 Оценка